Vállalkozási feltételünk letölthető:01-11, 13-15.oldal 24.04.10..doc (238 kB) 

Árak letölthető, jól olvaható (EXCEL):12.oldal. 24.04.10....tandíjak, vizsgadíjak.xlsx (23,5 kB)
Árak megtekithető(Kép):

Dóczi János autósiskolája

                                                Betéti társaság

 

        Vállalkozási szabályzat a képzési szolgáltatásról és a

                            vizsgára bocsájtás feltételeiről.

 

Üdvözöljük önt abból az alkalomból, hogy a Dóczi Bt szolgáltatásait

választotta a vezetői engedélyének megszerzése érdekében. 

 

Tájékoztatjuk , hogy iskolánk kizárólag  csak AM, A1,A2, A, és B kategóriás képzéssel foglalkozik, a 24/2005./IV.25. GKM rendelet alapján.

Képzőszerv megnevezése : Dóczi János Autósiskolája Bt.

Ügyvezető: Dóczi János, telefonszám: 20/335-6590                                e-mail: doczijanos44@gmail.com

(Telephely címe: Szentes, Petrovics Soma utca 14. sz.)

Ügyfélfogadás: 6600 Szentes, Dr Brusznyai Árpád stny. 5. sz.

Ügyfélfogadási időpontja: Hétfő, Szerda, Péntek: 14-16.45

Telefonszáma: 06 63 314-690   email: doczikaroly@gmail.com

Honlap: https://doczi-bt-autosiskola.webnode.hu/

Adószám: 21615654-1-06

Felnőttképzési nyilvántartási szám: B/2020/004918

Cégbírósági bejegyzés száma: 06 06 000106 kelt: 1990.09. 24.

Kamarai regisztrációs szám: CS/KV/NS/A/14/4/2006 QKÉV SZÁM: 005330

Iskolavezető: Dóczi Károly    tel.:20/337-0058                                                         e-mail: doczikaroly@gmail.com

Igazolvány száma:06-3/29/2005

Szakmai felügyeleti szerv: KAV Közlekedési Alkalmassági és Vizsgaközpont Nonprofit Korlátolt Felelősségű Társaság   

CSONGRÁD-CSANÁD MEGYEI  Vizsgáztatási és Utánképzési Osztály

Útügyi Osztály  e-mail: kepzes@csongrad.gov.hu

Cím: 6728. Szeged, Kereskedő köz 3-5.

Tel: 06  62 / 681-620    Fax: 06 62 / 681-601

Engedélyező hatóság:   NKH Képzési És Vizsgáztatási Főosztály

 1082 Budapest, Vajdahunyad u. 45.  |  Tel.: +36 1 814 1800 

Posta cím:1389 Budapest 62 Pf.: 102  e-mail: kepzesivizsga@nkh.gov.hu

 

2024.04.10.-es változat

 

2

 

A tanfolyamra való felvétel módja, és feltételei

 

„AM”, „A1”, „A2”,”A” és „B” kategóriában egységesen a következők:

 

 - Járművezető tanfolyamra való felvétel előtt autósiskolánk a tanulóval írásbeli szerződést köt. A FIATALKORÚVAL KÖTÖTT ÍRÁSBELI SZERZŐDÉST A TÖRVÉNYES KÉPVISELŐNEK IS ALÁ KELL ÍRNIA.

 

- Tanfolyamra az vehető fel, aki megszerezni kívánt járművezetésre jogosító okmány kiadásához szükséges, 326/2011. (XII. 28.) Korm. Rendeletben meghatározott életkor betöltötte (megtalálható 13. oldalon), vagy annál legfeljebb fél évvel fiatalabb.

- Külföldi állampolgárnak kell bemutatnia az idegenrendészeti hatóság által kiállított tartózkodási jogot igazoló okmányt az elméleti vizsgára jelentésig, illetve a vezetői engedély kiadásának feltétele, a legalább fél éves magyarországi tartózkodási engedély a 326/2011. 15. § (XII. 28.) Korm. Rendelet alapján!

-A képzőszerv, az öntől megkapott jelentkezési lap kitöltéséhez szükséges személyes adatai alapján elkészíti a jelentkezési lapot, legkésőbb a elméleti vizsgára jelentésig! A lap átolvasása után, az adatok megfelelőségét, ön aláírásával igazolja.  A jelentkezési laphoz (az elméleti vizsgára jelentésig) csatoljuk, az alapfokú iskolai bizonyítványának (bár ez csak a vizsgaigazolás kiállításának feltétele) iskolavezető által hitelesített fénymásolatát, és az orvosi vizsgálat két példányát („AM” kategóriánál nem kell!! ),  vagy az érvényes gépjármű vezetői engedély másolatát.

„AM” kategóriás vezetői engedélyek megszerzéséhez írni, olvasni tudás szükséges.

 

 

-FIGYELEM: Az elméleti vizsgára bocsátásnak feltétele az orvosi alkalmasságot igazoló orvosi vélemény csatolása , kivétel „AM” kat.. Ennek hiányában nem tehet vizsgát, akár a határidőből is kicsúszhat és ebben az esetben csak új tanfolyam végzése után vizsgázhat! Az elsősegélynyújtás ismereteinek megszerzéséről szóló igazolás és alapfokú iskolai végzettség igazolása a vizsgaigazolás kiállításáig (tehát akár korábban is) szükséges. Akár a tanuló, akár a képző szerv a folyamat bármely pontján igazolhatja hitelt érdemlő módon (a korábbiaknak megfelelően) az alapfokú iskolai végzettség meglétét.

 

A közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapítása

 

„AM” kategóriánál, ill meglévő érvényes vezetői engedéllyel rendelkezőknek nem kell (figyelem: a forgalmi vizsgán még érvényes kell, h legyen a korábban megszerzett vezetői engedély).

a) 1. alkalmassági csoportba kell sorolni azt a közúti járművezetőt, aki nem a b) pont szerinti 2. alkalmassági csoportra kérte egészségi alkalmassági vizsgálatát;

b) a 2. alkalmassági csoportba kell sorolni azt a közúti járművezetőt, aki a közúti közlekedési szolgáltatás keretében közúti járművet, megkülönböztető jelzéssel ellátott közúti járművet vezet, vagy kíván vezetni, valamint, akit közúti járművezetői munkakörben foglalkoztatnak.

1. alkalmassági csoportba tartozó közúti járművezetők közül az, aki a

a) 40. életévét még nem töltötte be, 10 évenként;

b) 40. életévét betöltötte, de a 60. életévét még nem töltötte be, 5 évenként;

c) a 60. életévét betöltötte, de a 70. életévét még nem töltötte be, 3 évenként;

d) a 70. életévét betöltötte, 2 évenként

Az egészségi alkalmassági vizsgálatot első fokon végző szervek:

a) az 1. alkalmassági csoportba tartozó személy esetén

aa) a vizsgált személy választott háziorvosa, vagy

ab) a vizsgált személy lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti háziorvos;

  Díja változhat (284/1997 Korm. Rendelet):40éves korig 7200, 60.-ig 4800, 60-tól 2500 ft.

 

PÁV alkalmassági vizsgálat

 

 Csak, ha az orvosi vizsgálaton elrendelték!

-A rendkívüli pályaalkalmassági vizsgálat:

 

A rendkívüli pályaalkalmassági vizsgálathoz a jogszabályban előírt gépjármű vezetési gyakorlatból tett öt sikertelen vizsga számításánál a megelőző két éven belül, azonos kategóriában tett forgalmi vizsgákat kell figyelembe venni. Amennyiben a vizsgázó valamely kategóriában, alkategóriában, kombinált kategóriában tett öt sikertelen forgalmi vizsgát követően a rendkívüli pályaalkalmassági vizsgálaton „járművezetésre pszichológiailag alkalmas” minősítést szerzett, a továbbiakban közúti járművezetői vizsgához kapcsolódóan rendkívüli pályaalkalmassági vizsgálatra nem kötelezhető.

 

 

 

 

3

A tanfolyam részei

 

-Az „AM”, „A1”, „A2”, „A” és „B” kategóriás képzés az említett kivételektől (4.o.) eltekintve, tantermi vagy E-learning elméleti oktatásból és gyakorlati képzésből tevődik össze. Részletes óraszámok, árak stb. a 7. és14. oldalon található táblázatokban!

Elméleti képzés:

- E-learning. Az a személy aki szabadidő vagy más okból a tantermi képzésen nem tud részt venni, annak netes képzés lehetőségét biztosítjuk. A sikeres vizsga érdekében külön tesztlehetőséget és tanfolyam látogatást biztosítunk a később ismertetett feltételekkel.

-A tanfolyam időpontját igyekszünk mindenki igényeinek megfelelően alakítani! Amennyiben szükséges a 14.o.-on részletezett óraszámokon túl, további órák kerülnek leadásra! Időtartama napi max. 4 (4x45 perc)óra, a 2 (2x45 perc)óra után min. 10 perc szünetet tartunk.

Az ide vonatkozó rendeletek szerint ez olyan tanfolyam, amely elegendő ahhoz, hogy ÖN SIKERESEN FELKÉSZÜLJÖN az elméleti vizsgára. Természetesen ez csak az Ön aktív közreműködésével lehetséges. Ezért előre fel kell készülni minden előadásra az ismertetésre kerülő tankönyvből. Ily módon a konzultáción az esetleges pontosításokkal, értelmezésekkel ill. a vizsgára való felkészítéssel foglalkozunk. Amennyiben tervezett napon akadályozva van másik vele párhuzamosan beindított tanfolyamon azonos sorszámú előadáson pótolni kell a hiányzást. Felhívjuk szíves figyelmét, hogy a bepótolt hiányzás díjmentes.

Amennyiben az ön által látogatott tanfolyammal nincs párhuzamosan haladó tanfolyam, akkor 2000Ft./óra tandíj befizetése mellett kell pótolnia. Ellenkező esetben nem vehet részt az elméleti vizsgán. Az elméleti tandíj a tanulmányi naplóban feltüntetett tanfolyam kezdetétől, a tanfolyam tervezett végéig terjedő időszakra szól.   

Az Autósiskola ingyen vállalja a tantermi tanfolyam hallgatóinak, 10 teszt csoportban történő kitöltés lehetőségét. Az említett tesztlapok kitöltésén fel lehet mérni a tanuló felkészültségét a vizsgára. Vizsga érett az a tanuló, akinek az elrontott kérdések pontértékének számtani közepe 7 vagy 7 pont alatt van. Amennyiben még ez sem elég ahhoz, hogy elérjék az említett pontértéket, a további tesztelésekért 500 Ft/db. összeget kell fizetnie!! Ezután következik a vizsga (feltételei a későbbi pontokban részletezzük).

Gyakorlati képzés:

Alap (ezt követi a jk. vizsga kiv. „B” kat) és főoktatásból (ezt követően  F vizsga) tevődik össze.

 -A vezetési gyakorlat tantárgy alapoktatási része, valamennyi elméleti tárgyból tett sikeres vizsga után kezdhető meg.

A  főoktatás rész – a „B” kategóriás képzés kivételével – a sikeres járműkezelési vizsga után kezdhető meg. Amennyiben a tanuló az „A1” kategória megszerzésével kapcsolatos tanfolyami képzésen „B” kategóriában érvényes vezetői engedéllyel vesz részt, a gyakorlati képzésen az elméleti tantárgyakból tett sikeres vizsgát megelőzően is részt vehet.

A vezetési gyakorlat tantárgyat szakoktatói felügyelet mellett lehet gyakorolni. A gyakorlásra hitelesített vezetési karton jogosít. A vezetési gyakorlat tantárgy oktatása akkor minősül a közúti közlekedés szabályairól szóló rendelet szerinti oktatásnak, ha a vezetési kartont a szakoktató a „Bizonylati Album”-ban előírt szabályok szerint kitöltötte és a tanuló az egyes gyakorlati órák megkezdésekor és befejezésekor - a gyakorlati foglalkozás kezdete és befejezése pontos idejének feljegyzése mellett - saját kezűleg aláírta.

 -A vezetési gyakorlat oktatása során - a járműben kialakított ülőhelyek számának megfelelően - a tanuló, a szakoktató, a tolmács, a szakfelügyelő és az ellenőrzésre jogosult személyek, a képzés ellenőrzésének akadályozása nélkül az iskolavezető, a megfigyelő szakoktató, a szakoktató jelölt, valamint az iskolavezető engedélyével a tanuló hozzájárulásával megjelölt más személy tartózkodhat. A motorkerékpár hátsó ülésén oktatás közben személy nem szállítható.

 

Az elméleti vizsgára bocsátás feltételei

 

Elméleti vizsgára az bocsátható (24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet alapján), aki:

-a tanfolyam elméleti részét elvégezte hiányzás mentesen és az első vizsgajelentésig az adott tanfolyam megkezdésétől számított kevesebb, mint kilenc hónap telt el, továbbá a 7. § szerinti igazolást a közlekedési hatóság részére a jelentkezési lapon bemutatta vagy annak elvégzése alól a 4. § (6) (A mozgáskorlátozott, vagy siket tanulót a képzés elméleti tantárgyainak tantermi foglalkozásain való részvétel alól - kérésére - az iskolavezető mentesíti. A mentesített tanulók felkészítésében a képző szerv a tanulóval kötött külön megállapodás szerint működik közre.)  bekezdésében foglaltak alapján mentesült, továbbá aki a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról szóló rendelet alapján tanfolyammentes vizsgát tehet,

    - amennyiben szükséges az előírt meglévő érvényes vezetői engedély, csak annak bemutatásával! (8. és 12.o.)

   - amennyiben a tanuló a tanfolyam kezdetétől számított tizenkét hónapon belül nem teszi le sikeresen az elméleti vizsgáit, akkor csak a teljes tanfolyam megismétlését követően jelenthető ismét elméleti vizsgára.

 - megfelel a külön jogszabályokban  meghatározott egészségügyi és pályaalkalmassági, valamint –        írásbeli nyilatkozata alapján - a külön jogszabályban meghatározott közlekedésbiztonsági feltételeknek,

  -E-learning képzés esetén a meghatározott oktatási idő akkor tekinthető teljesítettnek, ha az e-learning képzést   a tanuló elvégezte és erről a képző szerv igazolást állított ki.

  - tanfolyami képzés esetén legfeljebb három hónappal fiatalabb,

  - az alapfokú iskolai végzettség meglétéről a jelentkezési lapon nyilatkozott.

  -a vizsgára való jelentkezésig az igazgatási szolgáltatási díjat képző szerv útján vagy közvetlenül megfizette.

4

 

 

Az elméleti vizsga

 

A közlekedési hatóságtól kapott engedély alapján az írásbeli, vagy a számítógépes elméleti vizsga helyett:

- A magyar nyelvet nem beszélő külföldi állampolgárságú személy vizsgára jelentkezésekor nyilatkoztatni kell a jelentkezőt arról, hogy milyen nyelven kíván vizsgázni, és ezt a jelentkezési lapon is fel kell tüntetni.

-a magyar nyelvet nem anyanyelvi szinten beszélő, értő (a továbbiakban: magyar nyelvet nem beszélő) külföldi állampolgár, amennyiben nem áll rendelkezésre vizsgaanyag a vizsgázó állampolgársága szerinti hivatalos nyelven, tolmács közreműködésével szóbeli vizsgát tehet,

- az egészségi állapotából következően - a tanulási képességet vizsgáló magyar szakértői és rehabilitációs bizottság által kiállított szakértői szakvéleménnyel igazoltan - szövegértési vagy szövegolvasási nehézséggel küzdő személy szóban is vizsgázhat,

     - az a - szakorvosi igazolással rendelkező - hallássérült személy, aki a magyar jelnyelvet használja, kérésére magyar  jelnyelven, a Jelnyelvi Tolmácsok Országos Névjegyzékében nyilvántartott jelnyelvi tolmács közreműködésével szóbeli vizsgát tehet. A vizsgaigényt kért vizsgaidőpontot megelőzően legalább 15 nappal korábban kell benyújtani a közlekedési hatósághoz.”

     -A rendelkezésre álló különböző nyelvű számítógépes elméleti vizsgaanyagok közül a vizsgázó állampolgárságára tekintet    nélkül választhat.

 

 

A gyakorlati vizsgára bocsátás feltételei

Gyakorlati vizsgára az bocsátható, aki:

-  Elméleti vizsgára bocsátás feltételeinek megfelel (kivéve aki mentesül az elméleti tanfolyam és vizsga alól) .

- a jogszabályban a vezetői engedély kiadásának feltételéül előírt életkort betöltötte és az összes elméleti vizsgatárgyból sikeresen vizsgázott,

   a tanfolyam vizsgatárgyhoz kapcsolódó gyakorlati képzést elvégezte ez a követelmény nem vonatkozik arra, aki a tanfolyam vizsgatárgyhoz kapcsolódó gyakorlati részének az elvégzése alól felmentést kapott, továbbá aki a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és visszavonásáról szóló rendelet alapján tanfolyammentes vizsgát tehet.

   Forgalmi vizsga - a „B” kategóriás képzés kivételével - sikeres járműkezelési vizsga után tehető.

- a meghatározott „jellegű” kötelező óraszámokat és menettávolságokat igazoltan teljesítette,

- a vizsgára való jelentkezésig az igazgatási szolgáltatás díját képző szerv útján vagy közvetlenül megfizette + a Hódmezővásárhelyi forgalmi vizsgák iroda bérleti díja 3000ft./ alkalom!

  

 

Elméleti vizsga és tanfolyam nélkül is gyakorlati vizsgára bocsátható az, aki:

 

 

-automatikusan működtetett tengelykapcsolóval, illetőleg sebességváltóval felszerelt gépjármű vezetésére korlátozott vezetői engedélyét hagyományosan működtetett erőátvitelű gépjármű vezetésére terjeszti ki,

-vagy mint mozgássérült, meghatározott jármű vezetésére jogosító érvényes vezetői engedélyét más - de ugyanabba a kategóriába tartozó - jármű vezetésére kívánja érvényesíttetni.

Mentesül az elméleti tanfolyam és vizsga alól és gyakorlati vizsgára bocsátható az is, aki

- „A2” alkategóriás vizsgához - két évnél nem régebben szerzett - „A1” alkategóriás vezetői engedéllyel rendelkezik és két éven belül „A1” alkategóriára sikeres elméleti vizsgát tett;

   .„A” kategóriás vizsgához - két évnél nem régebben szerzett - „A2” vagy „A1” kategóriás vezetői engedéllyel rendelkezik és két éven belül „A1” vagy „A2” kategóriára sikeres elméleti vizsgát tett  

 

 -Amennyiben a tanuló mentesült az elméleti tanfolyam és vizsga alól, gyakorlati vizsgáit a vezetési karton hitelesítésétől számított 12 hónapon belül kell sikeresen teljesítenie. A 12 hónapon túl kizárólag a teljes képzés megismétlését követően jelenthető újabb vizsgára.

 

 

 

 

 

 

 

 

5

 

 

A kétkerekű járművek vezetőinek gyakorlati oktatásán, vizsgáján, a tanuló felszerelése:

- bukósisak,

- szemüveg (a bukósisak kialakításától függően),

-protektoros hosszúnadrág (nadrágba vagy nadrágra illeszthető térdprotektorral) és protektoros dzseki (dzsekibe                                                    vagy dzsekire illeszthető könyök- és gerincprotektorral),

- protektoros kesztyű,

- magas szárú, zárt cipő vagy csizma,

- Motorkerékpárosok láthatósága a közúti közlekedés többi résztvevője számára.

Az autósiskola részéről:

- elöl- hátul „T” betűjelzéssel ellátott, tanulónként eltérő színű vagy számozott tanulómellény,

- a főoktatás és a vizsga során a tanuló és az oktató közötti kapcsolatot rádió adó-vevő készülékkel kell

  biztosítani.

A felsoroltak között bármi is hiányzik, a gyakorlati oktató nem tartja meg a képzést, ill. a vizsga meg hiúsul.

 

A vizsgabiztos felfüggeszti azon vizsgázó vizsgáját, aki:

 

- személyazonossága vagy személyi adatai tekintetében a vizsgabiztost megtévesztette vagy azt megkísérelte,

- a vizsgabiztost döntésének meghozatalában előny adásával, ígéretével, fenyegetéssel befolyásolni törekedett, vagy

- az objektív értékelést ellehetetleníti, vagy a vizsga eredményét befolyásoló, illetve meg nem engedett segédeszközt (pl. mobiltelefon, kép vagy hangrögzítő eszköz) használ.

- A közlekedési hatóság az érintett vizsgázót a vizsgától legfeljebb hat hónapi időtartamra eltilthatja.

- A vizsgabiztos a vizsgát felfüggesztheti és a vizsgázót a közlekedési hatóság a vizsgától legfeljebb három hónapi időtartamra eltilthatja, ha a vizsgázó a vizsga rendjét megzavarta.

- A vizsgabiztos a vizsgát abban az esetben is felfüggesztheti, ha a szakoktató a vizsga rendjét megzavarta, vagy a vizsga eredményének befolyásolására törekedett., illetve az oktató beavatkozást elmulasztja (balesetveszély,anyagi kár) Ebben az esetben a közlekedési hatóság a szakoktatót - legfeljebb hat hónapi időtartamra - a szakoktatói tevékenységtől eltilthatja.

- A közlekedési hatóság érvényteleníti azt a vizsgát, amelyet a vizsgázó a közlekedési hatóság félrevezetésével, hamis adatok közlésével, jogszabályban meghatározott feltételek hiányában vagy a vizsgáztatás szabályainak megsértésével tett le. Amennyiben a vizsgaigazolást a közlekedési hatóság már kiadta, a vizsga érvénytelenítéséről szóló jogerős határozatot az ügyfél lakóhelye szerinti okmányirodának is meg kell küldeni.

 

Képzőszerv által biztosított oktatók, valamint oktató járművek:

 

1. Dóczi János: KRESZ, műszaki előadó, és gyakorlati oktató „B”, „AM”, „A1”  „A2” és „A” kategóriában

    Oktató szgk. :   Daewoo Espero 1.5 benzin ,

 

2. Dóczi Károly: KRESZ előadó, és gyakorlati oktató „B”, „AM”, „A1”  „A2” és „A” kategóriában

    Oktató szgk. : Toyota Yaris 1,4 diesel

 

3. Sörös József : Gyakorlati Oktató „B” kategóriában

    Oktató szgk. Renault Clió 1,5 diesel

 

 

5. Maszlag Péter: Gyakorlati Oktató: B,  AM, A1, A2, A kategóriában

 

    „AM” Kategória: YAMAHA 50 cm3

    „A1” Kategória: ETZ 125cm3

    „A2” Kategória: SUZUKI GS 500 cm3

    „A”   Kategória: Suzuki 650 cm3

 

 

 

 

 

 

 

 

6

 

KATEGÓRIÁK, KORLÁTOZÁSOK, VEZETHETŐSÉG

 

A vizsgáztatás és gyakorlati képzés tárgyi feltételei:

„A1” kategória

A vizsgáztatás és gyakorlati képzés tárgyi feltételei:

Olyan kétkerekű motorkerékpár, amelynek teljesítménye a 11 kW-ot és teljesítmény/tömeg aránya a 0,1 kW/kg-ot nem haladja meg, továbbá legalább 90 km/h sebesség elérésére alkalmas.

A belsőégésű motor hengerűrtartalma legalább 120 cm3, elektromos meghajtás esetében a teljesítmény/tömeg arány legalább 0,08 kW/kg.

Vezethetőség (4. melléklet a 326/2011. (XII. 28.) Korm. rendelethez150, 90/2015. (IV. 9.) Korm. rendelet):

     A vezetői engedély egészségügyi érvényességének lejártát követően is vezethető járművek

      1. segédmotoros kerékpár (ideértve a „mopedautót” is)

2. lassú jármű és pótkocsija

3. kerti traktor

4. állati erővel vont jármű

 

Életkori feltételek: 16. életév

Korlátozások:

- olyan motorkerékpár, amelyek hengerűrtartalma a 125 cm3-t, teljesítménye a 11 kW-ot, teljesítmény/tömeg aránya pedig a 0,1 kW/kg-ot nem haladja meg, továbbá olyan motoros triciklik, amelyek teljesítménye a 15 kW-ot nem haladja meg

„AM” kategória

A vizsgáztatás és gyakorlati képzés tárgyi feltételei:

 „AM” kategóriába tartozó kétkerekű jármű, amelynek tervezési sebessége nem több mint 45 km/h (kivéve azokat a kétkerekű járműveket, amelyek tervezési sebessége 25 km/h-t nem haladja meg), a motor hengerűrtartalma nem nagyobb 50 cm3-nél vagy a motor legnagyobb hasznos motorteljesítménye nem több 4 kW-nál.

 Vezethetőség:

     1. segédmotoros kerékpár (ideértve a „mopedautót” is)

2. lassú jármű és pótkocsija

3. kerti traktor

4. állati erővel vont jármű

 

Életkori feltételek: 14. életév

Korlátozások:

 

 

Segédmotoros kerékpárok (robogók), azaz kétkerekű segédmotoros kerékpárok (L1e kategória) vagy háromkerekű segédmotoros kerékpárok (L2e kategória), amelyek legnagyobb tervezési sebessége 45 km/h (kivéve azokat, amelyek legnagyobb tervezési sebessége 25 km/h-nál kisebb vagy azzal megegyezik), és az alábbi jellemzőkkel rendelkeznek:

  •  
 

a) kétkerekű típusnál a motor:
- hengerűrtartalma nem nagyobb 50 cm3-nél a belsőégésű motorok esetében, vagy
- folyamatosan leadott legnagyobb névleges teljesítménye nem több 4 kW-nál elektromos motor esetében;
b) háromkerekű típusnál a motor:
- hengerűrtartalma nem nagyobb 50 cm3-nél a külső gyújtású motorok esetében,
- legnagyobb hasznos teljesítménye nem több 4 kW-nál egyéb belsőégésű motorok esetében, vagy
- folyamatosan leadott legnagyobb névleges teljesítménye nem több 4 kW-nál elektromos motorok esetében;
Könnyű négykerekű motorkerékpárok, amelyek terheletlen tömege kevesebb 350 kg-nál (L6e kategória), a 45 km/h-t meg nem haladó legnagyobb tervezési sebességű elektromos járművek esetében az akkumulátorok tömegét nem számítva, és amelyek
- hengerűrtartalma nem nagyobb 50 cm3≥-nél a külső gyújtású motorok esetében;
- legnagyobb hasznos teljesítménye nem több 4 kW-nál egyéb belsőégésű motorok esetében, vagy
folyamatosan leadott legnagyobb névleges teljesítménye nem több 4 kW-nál elektromos motorok esetében.

 

 

7

„A” kategória

 

A vizsgáztatás és gyakorlati képzés tárgyi feltételei:

2018. december 31.-éig: „A” kategóriába tartozó oldalkocsi nélküli kétkerekű motorkerékpár, legalább 595 cm3 hengerűrtartalommal és legalább 40 kW motorteljesítménnyel.

2019. január 1-jétől: „A” kategóriába tartozó oldalkocsi nélküli kétkerekű motorkerékpár, legalább 595 cm3 hengerűrtartalommal (amennyiben elektromos motorral van felszerelve, teljesítmény/tömeg aránya legalább 0,25 kW/kg), legalább 180 kg terheletlen tömeggel és legalább 50 kW motorteljesítménnyel.

Vezethetőség: Az „A” kategóriájú vezetői engedély az „A1”, „A2” kategóriákra is érvényes.

A vezetői engedély egészségügyi érvényességének lejártát követően is vezethető járművek

1. segédmotoros kerékpár (ideértve a „mopedautót” is)

2. lassú jármű és pótkocsija

3. kerti traktor

4. állati erővel vont jármű

 

Életkori feltételek:

 20.életév:az „A” kategóriába tartozó motorkerékpár vezetésére legalább kétéves „A2” kategóriás motorkerékpár vezetési gyakorlat esetében. A 21. életév betöltéséig az „A” kategóriás vezetői engedéllyel csak olyan motoros tricikli vezethető, melynek teljesítménye a 15 kW-ot nem haladja meg.

24. életév:az „A” kategóriába tartozó motorkerékpár vezetésére, előzetes motorkerékpár vezetési gyakorlat hiányában.

Teljesítménykorlátozás nélküli „A” kategóriába tartozó gépjármű vezetésére jogosító bejegyzést annak a személynek lehet érvényesíteni,

a) aki legalább két éve rendelkezik „A2” kategóriába tartozó gépjárműre érvényesített bejegyzéssel, vagy annak

b) aki a 24. életévét betöltötte, és külön vizsgát tett a kategóriára jellemző vezetői jártasságáról és magatartásáról.

 

 

Korlátozások:

 

- olyan motorkerékpár, amely nem tartozik az „A1” és „A2” kategóriába, az „A” korlátozott kategóriába, továbbá motoros triciklik, amelyek teljesítménye a 15 kW-ot meghaladja

 

 

 

„A2” kategória

         A vizsgáztatás és gyakorlati képzés tárgyi feltételei:

Oldalkocsi nélküli motorkerékpár, amelynek hengerűrtartalma legalább 395 cm3, a motor teljesítménye legalább 20 kW, de nem több 35 kW-nál, a motorkerékpár teljesítmény/tömeg aránya nem haladja meg a 0,2 kW/kg-ot. Amennyiben a motorkerékpár elektromos motorral van felszerelve, annak teljesítmény/tömeg aránya legalább 0,15 kW/kg.

 Vezethetőség: A vezetői engedély egészségügyi érvényességének lejártát követően is vezethető járművek

      1. segédmotoros kerékpár (ideértve a „mopedautót” is)

2. lassú jármű és pótkocsija

3. kerti traktor

4. állati erővel vont jármű

 

Életkori feltételek: 18. életév

 

Korlátozások:

 

- olyan motorkerékpár, amelyek teljesítménye a 35 kW-ot, teljesítmény/tömeg aránya pedig a 0,2 kW/kg-ot nem haladja meg, és amelyet nem kétszer akkora teljesítményű járműből alakítottak át

 

8

„B” kategória

A vizsgáztatás és gyakorlati képzés tárgyi feltételei:

 „B” kategóriába tartozó négykerekű személygépkocsi, amely a kötelező felszerelésekkel rendelkezik

a) jellemzők:

aa) legalább 5 személy befogadóképesség,

ab) legalább négyajtós kivitel,

ac) legalább 100 km/óra sebesség elérésére alkalmas;

Vezethetőség: A „B” kategóriájú vezetői engedély a „B1” kategóriára is érvényes.

A vezetői engedély– az orvosi érvényesség lejártát követően is, de legfeljebb az engedély kiállítását követő tíz évig – is vezethető járművek:

1. segédmotoros kerékpár (ideértve a „mopedautót” is)

2. lassú jármű és pótkocsija

3. kerti traktor

4. állati erővel vont jármű

5. mezőgazdasági vontató és könnyű pótkocsija

Életkori feltételek: 17. életév, 18 évtől használható külföldön!!

Korlátozások:

a) A 3500 kg-ot meg nem haladó megengedett legnagyobb össztömegű gépkocsi, amely a vezetőn kívül legfeljebb nyolc utas szállítására tervezett és gyártott gépjármű;
b) Az a) pont szerinti gépkocsiból és 750 kg megengedett legnagyobb össztömeget meg nem haladó (könnyű) pótkocsiból álló járműszerelvény. E járműszerelvény megengedett legnagyobb együttes össztömege legfeljebb 4250 kg;
c) Az a) pont szerinti gépkocsiból és 750 kg megengedett legnagyobb össztömeget meghaladó (nehéz) pótkocsiból álló járműszerelvény, feltéve, hogy a pótkocsi megengedett legnagyobb össztömege nem haladja meg a vontatójármű saját tömegét. E járműszerelvény megengedett legnagyobb együttes össztömege legfeljebb 3500 kg.

A vizsgaigazolás kiállítása

Vizsgaigazolás természetesen sikeres forgalmi vizsga után kapható, amit a vizsgáztató hatóság 3 munkanapon belül, elektronikus úton megküld a polgármesteri hivatal / okmányirodának. Az elsősegélynyújtás ismereteinek megszerzéséről szóló igazolást az okmányirodában kell bemutatni! Az iskolai végzettség igazolását (kiv. „AM”) az elméleti vizsgára való kiírásig szükséges bemutatni.

 Az alapfokú iskolai végzettség igazolható:

a) a személyazonosító okmányokba Magyarországon bejegyzett, saját jogon szerzett doktori címmel,

b) az iskolai végzettség igazolására szóló okmány eredeti-, vagy közjegyző, vagy a kiállító által hitelesített példányával, külföldi bizonyítványok és oklevelek esetén az eredeti okmánnyal és annak hiteles fordításával, (a hiteles fordítás nem kötelező, ha az oklevél vagy bizonyítvány adott tartalmában és formájában szerepel a közlekedési hatóság által létrehozott „Bizonyítvány és oklevél mintatár”-ban), valamint

c) a külföldi bizonyítványok és oklevelek esetén olyan - hatáskörrel rendelkező - magyar hatóság által hozott elismerő határozattal, honosítási záradékkal, hatósági bizonyítvánnyal, hatósági igazolással, tájékoztatással vagy három hónapnál nem régebbi Magyarországon felsőoktatási intézmény által kiállított hallgatói jogviszony igazolással, amely kimondja, hogy az adott bizonyítvány vagy oklevél legalább alapfokú végzettséget igazol vagy annak meglétét előfeltételezi.

- A vizsgaigazolás átvehető személyesen vagy meghatalmazással (Csongrád Megyei Kormányhivatal

Műszaki Engedélyezési és Fogyasztóvédelmi Főosztály

Útügyi Osztály)a sikeres forgalmi vizsgától, ill az említett dokumentumok bemutatásától számított 30 napon belül.

- Amennyiben a mentesítés érdekében az elsősegély-nyújtási ismeretek megszerzését tanúsító igazolás alátámasztására külföldön, illetve nem magyar nyelven kiállított iratot nyújtanak be, azt hiteles magyar fordítással és a Magyar Vöröskereszt által kiállított megfelelőségi nyilatkozattal is el kell látni!

- Továbbá vezetői engedély kiadásának feltétele legalább fél éves magyarországi tartózkodási engedély a 326/2011. (XII. 28.) Korm. Rendelet alapján!

 

 - A vezetői engedély igényléséhez (az első ingyenes) a Polgármesteri hivatalban a sikeres forgalmi vizsgától számított max. 3 munkanap elteltével következők szükségesek: egészségügyi alkalmassági vélemény (kivétel „AM”, ill. meglévő vezetői engedély ,lásd 2.o.,-ill. A leadott alk. véleményt az autósiskolától aláírás ellenében kell átvenni ), személyes okmányok (személyigazolvány, lakcím kártya, meglévő  vezetői engedély), igazolás a sikeres Elsősegély vizsgáról (az első vezetői eng.-hez szükséges), javasolt fényképezhető állapot.

 

FIGYELEM!!

 

-A vizsgaigazoláson szöveges bejegyzés alkalmazásával kell feltüntetni azt a körülményt, ha a vizsgázó bármely járművezetési vizsgát (járműkezelési, rutin vagy forgalom)

a) tengelykapcsoló-pedál (AM, A1,A2, A, kategória esetében kézzel működtetett tengelykapcsoló-kar) nélküli járművön,

9

b) automata sebességváltóval rendelkező járművön (amelyben nincsen tengelykapcsoló-pedál, vagy AM,A, A1,A2, kategória esetében kézzel működtetett tengelykapcsoló-kar) tette le.

 

Aki a vizsgán valamely vizsgatárgyból nem jelent vagy felelt meg az legkorábban 3 munkanap után tehet újabb vizsgát. Melynek feltétele a vizsgadíj befizetése a képzőszervnél, ill. CSONGRÁD-CSANÁD MEGYEI  Vizsgáztatási és Utánképzési Osztály ügyfélszolgálatánál az elméleti vizsga után. A tanulónak CSONGRÁD-CSANÁD MEGYEI  Vizsgáztatási és Utánképzési Osztály ügyfélszolgálatánál be kell mutatnia az érvényes vezetői engedélyét, amennyiben rendelkezik vele, ezen kívül a az érvényes személyigazolványt, vagy az útlevelet, és lakcím igazoló kártyáját.  Pontos időben kell megjelenni.

 

Saját jármű használata

 

- AM,A1,A2, A kategóriában, a jogszabályban előírt műszaki állapotú, teljesítményű(4.o.), érvényes biztosítással rendelkező  segéd ill. motorkerékpárral lehetséges.

- B kategóriában, sajátjármű használattal képzést nem folytatunk!!

 

A tanfolyam tantárgyai

 

A tanfolyam elméleti alapismeret, és gyakorlati oktatási részből tevődik össze.

A járművezetési gyakorlat esetén a kötelező percben kifejezett tanóra időtartammal számolva!

Kategória

Alapismeretek
Elméleti és Bü tantárgyak

Járművezetési gyakorlat

Megjegyzés

Min. óra

K

Je

Szü

Leadott óra min.

Mu

Össz. óra

A

F

F/v

F/o

F/h

F/é

F/k

Min.Km.

 

AM

16

12

4

-

16

-

-

10

4

6

-

-

-

-

-

100

 

A2

-

-

-

-

-

-

-

12

4

8

6

2

-

-

-

180

11. § (5) bekezdés 7)

+1 vizsgaóra

A2 3)

3

1

1

1

3

-

-

8

2

6

4

2

-

-

-

120

 

A1,A2

22

14

4

4

22

16

6

10

8

2

240

+1 vizsgaóra

A11)

3

1

1

1

3

2

1

1

1

30

+1 vizsgaóra

A 4)

_

_

_

_

12

4

8

4

4

180

11. § (5) bekezdés 7)

+1 vizsgaóra

 

A 5)

3

1

1

1

3

-

-

8

2

6

4

2

-

-

-

120

 +1 vizsgaóra

A 2)

_

_

_

_

-

-

-

16

6

10

8

2

-

-

-

240

11. § (5) bekezdés 7)      +1 vizsgaóra

A 3)

3

1

1

1

3

 

-

10

4

6

4

2

-

-

-

150

 +1 vizsgaóra

A 6)

22

14

4

4

22

 

26

10

16

11

5

390

+1 vizsgaóra

B

28

19

6

3

28

 

29

9

20

14

4

2

580

+1 vizsgaóra

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rövidítések:

 

 

 

 

 

K

= Közlekedési alapismeretek

A

= Alapoktatás

 

Je

= Járművezetés elmélete

F

= Főoktatás

 

Szü

= Szerkezeti és üzemeltetési ismeretek

F/v

= városi vezetés

 

= Biztonsági ellenőrzés és üzemeltetés

F/o

= országúti vezetés

 

Mu

= Munkavédelem, tűzvédelem, szállítás

F/h

= hegyvidéki vezetés

 

F 1–2

= F 1–2 számú trolibusz jelzési és forgalmi utasítás

F/é
F/k

= éjszakai vezetés
= vezetés könnyű terepen

 

M

 

= Menettávolságok kilométerben

 

 

Leadott óra: Képzőszerv által leadott minimális  órák száma

„A1” 1) érvényes B kategóriás vezetői engedély esetén

„A”  2) A1 alkategória megszerzését követő két éven belül

„A”  3) A1 alkategória megszerzését követő két éven túl

A” 4)  A2 alkategória megszerzését követő két éven belül

„A” 5) A korlátozott vagy A2 alkategória megszerzését követő két éven túl

„A” 6) amennyiben betöltötte 24. életévét és nem  rendelkezik sem, A1 alkategóriás sem, A2 alkategóriás vezetői engedéllyel

        7) 11. § (5) bekezdés :Mentesül az elméleti tanfolyam és vizsga alól és gyakorlati vizsgára bocsátható az is, aki

a) „A2” alkategóriás vizsgához – két évnél nem régebben szerzett – „A1” alkategóriás vezetői engedéllyel rendelkezik és két éven belül „A1”

10

 

 

alkategóriára sikeres elméleti vizsgát tett;

b) „A” kategóriás vizsgához – két évnél nem régebben szerzett „A2” vagy „A1” alkategóriás vezetői engedéllyel rendelkezik és két éven belül „A korl.” kategóriára vagy „A1” vagy „A2” alkategóriára sikeres elméleti vizsgát tett;

 

                                         
 

Tantárgyak, elméleti tanfolyam, jármű vezetési gyakorlat

 -E-learning képzés esetén a meghatározott oktatási idő akkor tekinthető teljesítettnek, ha az e-learning képzést a tanuló elvégezte és erről a képző szerv igazolást állított ki.

-Tantermi képzés!Az ide vonatkozó rendeletek szerint ez olyan tanfolyam, amely elegendő ahhoz, hogy ÖN SIKERESEN FELKÉSZÜLJÖN az elméleti vizsgára. Természetesen ez csak az Ön aktív közreműködésével lehetséges. Ezért előre fel kell készülni minden előadásra az ismertetésre kerülő tankönyvből. Ily módon a konzultációra az esetleges pontosításokkal, értelmezésekkel ill. a vizsgára való felkészítéssel foglalkozunk. Amennyiben tervezett napon akadályozva van másik vele párhuzamosan beindított tanfolyamon azonos sorszámú előadáson pótolni kell a hiányzást. Felhívjuk szíves figyelmét, hogy a bepótolt hiányzás díjmentes.

Amennyiben az Ön által látogatott tanfolyammal nincs párhuzamosan haladó tanfolyam, az oktató szabad idejének terhére a napi árfolyami elméleti tandíj befizetése mellett kell pótolnia. Ellenkező esetben nem vehet részt az elméleti vizsgán. Az elméleti tandíj a tanulmányi naplóban feltüntetett tanfolyam kezdetétől, a tanfolyam végéig terjedő időszakra szól.    

Az Autósiskola ingyen vállalja a tantermi tanfolyam befejezése után 10 teszt  kitöltésének csoportban történő lehetőségét. Az említett tesztlapok kitöltésén fel lehet mérni a tanuló felkészültségét a vizsgára. Vizsga érett az a tanuló, akinek az elrontott kérdések pontértékének számtani közepe 7 vagy 7 pont alatt van. Amennyiben még ez sem elég ahhoz, hogy elérjék az említett pontértéket, a további tesztek töltéséért 500 Ft/alkalom összeget kell fizetnie!!

- A vezetési gyakorlat tantárgy alapoktatási része valamennyi elméleti tárgyból tett sikeres vizsga után, főoktatási része - a „B” kategóriás képzés kivételével - a sikeres járműkezelési, vagy rutinvizsga után kezdhető meg. 

 

Tan és vizsgadíjak befizetése

 A tanfolyam és vizsgadíjat az ügyfélfogadó irodában kell befizetni , míg a pót elméleti vizsgát a tanuló önállóan is befizetheti és kezdeményezheti. Az oktatás díjánál a változás jogát fenntartjuk.

 

Mentesítések köre

Az elsősegély-nyújtási ismeretek megszerzését tanúsító Igazolás bemutatása alóli mentesítések

A vizsgaigazolás kiadásához az elsősegélynyújtásból előírt ismeretek megszerzését tanúsító - a Magyar Vöröskereszt által kiállított - igazolás (a továbbiakban: Vöröskeresztes igazolás) megszerzésének kötelezettsége alól mentesülnek a külön jogszabály223 alapján:

- az orvostudományi egyetemen szerzett orvosi, fogorvosi, gyógyszerészi,

- az állatorvos-tudományi egyetemen szerzett állatorvosi,

- védőnői,

- dietetikusi,

- mentőtiszti,

- gyógytornász,

- egészségügyi szakoktatói,

- diplomás ápolói

oklevéllel (képesítéssel) rendelkezők, valamint

- a közegészségügyi felügyelői főiskolai szakon végzettek, és

- az egészségügyi szakközépiskolát (szakiskolát) végzettek,

továbbá minden olyan vizsgázó, aki

- 1969. július 1-je és 1983. december 31-e között „D” kategóriára vezetői engedélyt, vagy „trolibusz” kategóriára járművezetői engedélyt szerzett;

- 1984. január 1-je után:

= bármely járműkategóriára vezetői engedélyt,

= „trolibusz” kategóriára járművezetői engedélyt,

= „Mezőgazdasági vontató”, „Segédmotoros kerékpár”, „Lassú jármű” kategóriában közúti járművezetői jogosultságot

szerzett.

További mentesítés a Vöröskeresztes igazolás megszerzése alól nem adható.

A mentesítési kérelmek elbírálásakor a szakma megnevezését és a szakképesítés szakmai tartalmát kell meghatározónak tekinteni. Amennyiben a mentesítés érdekében az elsősegély-nyújtási ismeretek megszerzését tanúsító igazolás alátámasztására külföldön, illetve nem magyar nyelven kiállított iratot nyújtanak be, azt hiteles magyar fordítással és a Magyar Vöröskereszt által kiállított megfelelőségi nyilatkozattal is el kell látni. 24/2005. (IV. 21.) GKM rendelet 3. számú melléklet 4.1.4.2-3

 

 

11

 

Amennyiben szükséges, iskolánk az elsősegély-nyújtási ismeretek tanfolyam elvégzéséhez, Online képzésben,  Kresz+ elsősegély felkészítő tanfolyamot biztosít! A vizsgadíjat,  csekken kell befizetni, és a befizetett csekkel lehet vizsgára jelentkezni!

A mozgáskorlátozott, vagy siket tanulót a képzés elméleti tantárgyainak tantermi foglalkozásain való részvétel alól - kérésére - az iskolavezető mentesíti. A mentesített tanulók felkészítésében a képző szerv a tanulóval kötött külön megállapodás szerint működik közre..

A képzés megszakítása, igazolás a tanuló áthelyezéséhez

A képzést egyoldalúan csak igen alapos indokkal érdemes megszakítani, mert annak komoly anyagi vonzata is van. (lásd: pénzügyi feltételek)

 

A tanuló kezdeményezésére, képzés igazolást állítunk!

Az igazolás  két példányát – 3 munkanapon belül – a kérelmezőnek átadjuk.

 

Abban az esetben, ha a kérvényező fiatalkorú, a kérelmet a szülőnek (a törvényes képviselőnek) is, alá kell írnia.

 

Az igazolás tanuló áthelyezéshez nyomtatványt a tanuló kérésére ki kell állítani, a kiállítás megtagadásával a tanuló másik képző szervhez történő áthelyezését megakadályozni nem lehet.

 

Észrevételek, kérelem, panasz

 

A konfliktus rendszerint az oktatójával kezdődik. Javasoljuk, elsősorban hozzá forduljon és vele rendezze problémáit. Ha ez sem segít, akkor panaszával,  észrevételével kérésével keresse fel ügyfélfogadó irodánkat. Bármilyen kérését észrevételét, panaszát írásban is beadhatja. Az Ön képzésével kapcsolatos valamennyi ügyben csak Ön, vagy a törvényesen meghatalmazott jogi képviselője járhat el.

 

Amennyiben Dóczi Károly iskolavezető az ÖN SZÁMÁRA nem intézkedett megnyugtató módon, forduljon a szakmai felügyeleti szervhez.   

Pénzügyi feltételek

 

Készpénzt tilos átadni az oktatónak. A befizetést igazoló bizonylatot, a gyakorlati oktatáson be kell mutatni.

A részletfizetés legkisebb tétele min 5 óra, kivétel a vizsga előtti utolsó tétel (Pl. 4 óra).

Részletfizetés esetén, nem kerül többe a tanfolyam, de az egyes részleteket mindig előre kell befizetni. Szolgáltatást csak ezt követően biztosítunk.

Az elméleti tandíj a tanfolyam beindítását követően nem változik, és nem téríthető vissza!

 A tantermi tanfolyam beindítása előtt, a befizetett tandíj, kezelési költséggel csökkentett része írásban vissza igényelhető.

A gyakorlati vezetési órák díjának változtatási jogát fenn tartjuk!

A gyakorlati vezetés óráit, félbeszakítás esetén, írásbeli kérelemre, 20%-os kezelési költség levonása mellett visszafizetjük.

Nem kell áthelyezési költséget fizetni, ha távozás visszavezethetően az oktató, ill. a képzőszerv hibájára. Ellenkező esetben az áthelyezési költség nem haladhatja meg a tandíj 10%-át.

 

Tanfolyam, illetve megnyitó helyszínek

-Bartha János kert. Szakk. Isk. Szentes

-Csanyteleki Ált. Isk. Csanytelek

 

Gyakorlati oktatási helyszínek

          Járműkezelés:

-Szentes Nagybani Piac,

- Csongrád

 Vizsga „AM”-„A”, a megyében kialakított vizsga pályákon, lehetőleg Csongrádon!

 

          Forgalmi vezetés:

-Szentes,

-Hódmezővásárhely,

-Csongrád, csak” AM”

-Szeged (kérésre, egyeztetéssel).

 Vizsga: -Hódmezővásárhely-, -Szeged (kérésre, egyeztetéssel), Csongrád, csak” AM” kat.-ban

 

13

 

 

A képzőszerv kötelezettségei

 

A képzésre jelentkezőt, a képzési szolgáltatás, és vizsgára bocsátás feltételeiről tájékoztatni.                                                                                                                                                              Jelen tájékoztató, és a szerződésben rögzítetteket biztosítani.

A felsorolt oktatatókat, és oktató járműveket biztosítani.

A képzés megszakítása esetén, az elvégzett tanfolyami részről hivatalos igazolás kiadni.

A tanuló kérésére az oktató cserét lehetővé tenni.

Személyiségi jogaiban az oktatótól a titoktartást megkövetelni.

A tanfolyami befizetésekről, számlát,ill. Pénztári bizonylatot kiállítani.   

 

Az eredményes felkészüléshez a következő tankönyveket javasoljuk:

1.Kotra Károly: Kresz könyv személygépkocsi-vezetők részére

2.Tesztkönyv a járművezetői vizsgához.

 

 „B” gyorsított képzés!

 

Emelt óradíj ellenében a képzőszerv az oktatóval való egyeztetés után vállalja a heti min.  4 felkínált alkalom vagy heti min. 6 felkínált óra levezetetését! Természetesen az előre megfizetett, emelt óradíj a feltétel! Akkor válassza, ha rugalmas szabadidővel rendelkezik! A gyors képzés választása után, nincs lehetőség normál díjas vezetésre való visszatérésre! Csak indokolt esetben válassza!!

 

 

 

Sikeres felkészülést és eredményes vizsgát kívánunk

 

 

Tartalomjegyzék

 

 

1.o. : Elérhetőségek, információ…..

2.o. : A tanfolyamra való felvétel módja, és feltételei. A közúti járművezetők egészségi alkalmasságának megállapítása. PÁV alkalmassági vizsgálat. A rendkívüli pályaalkalmassági vizsgálat                                                                  

3.o. : A tanfolyam részei. Vizsgára bocsátás feltételei

4.o. : Az elméleti vizsga .A gyakorlati vizsgára bocsátás feltételei. Elméleti vizsga és tanfolyam nélkül is gyakorlati vizsgára bocsátható

5.o. : A kétkerekű járművek vezetőinek gyakorlati oktatásán, vizsgáján, a tanuló felszerelése. A vizsgabiztos felfüggeszti azon vizsgázó vizsgáját, aki . Képzőszerv által biztosított oktatók, valamint oktató járművek

6.o. : KATEGÓRIÁK; KORLÁTOZÁSOK. VEZETHETŐSÉG;

8.o. : A vizsgaigazolás kiállítása;

9.o. Saját jármű használata, A tanfolyam tantárgyai,

10.o. Tantárgyak, elméleti tanfolyam, járművezetési gyakorlat,.Tan és vizsgadíjak befizetése. Mentesítések köre;

11.o.  A képzés megszakítása, igazolás a tanuló áthelyezéséhez. Észrevételek, kérelem, panasz. Pénzügyi feltételek. Gyakorlati oktatási helyszínek

12.o. : TANDÍJAK, VIZSGADÍJAK ÉS KÖTELEZŐ ÓRASZÁMOK

13.o. : A képzőszerv kötelezettségei, „B” gyorsított képzés, Tartalomjegyzék

14.o. : A tanulók jogai, kötelezettségei; Kizárás a tanfolyamról

15.o.: Képzőszervünk tevékenységét jellemző mutatók

 

14

  • Tanuló jogai és kötelezettségei:

 

  • a képzés megkezdése előtt tájékozódni és megismerni a képzőszerv vállalkozói szerződését.
  • vállalkozói szerződésben ígért szolgáltatást képzőszervtől számon kérni, igénybe venni.
  • a képzést megszakítani, a pénzét meghatározott feltételek mellett visszakérni és a tanfolyam elvégzett részéről hivatalos igazolást kérni.
  • amennyiben a tanuló kedvezményes oktatásban részesül és a későbbiek folyamán más képzőszervnél folytatja tanulmányait megyénken belül úgy a kedvezmény díját köteles visszafizetni.
  • bizonyos ésszerű határokon belül a gyakorlati vezetés időpontját oktatójával egyeztetni kell.
  • meghatározott módon lemondani a vezetést.
  • panaszt tenni és jogos esetekben kártérítést követelni.
  • egyes befizetésekről készpénzt befizetési számlát kérni.
  • a tandíjat minden esetben előre megfizetni.
  • a tanulói szerződést elolvasni és tudomásul venni.
  • a képzőszerv iskolai és pénzügyi rendtartást elfogadni és betartani
  • az elméleti, gyakorlati oktatáson józan, kipihent állapotban és az oktatási körülményekhez igazodó öltözékben megjelenni.
  • az általános emberi normákat megtartani és a foglalkozásokon kulturáltan viselkedni, azokon aktívan közreműködni.
  • a tanfolyami órákra készülni és az oktatói utasításokat követni.
  • a megbeszélt gyakorlati vezetési órákat legalább 48 órával előtte lehet lemondani
  • maximum 10% késés esetén tartható meg a gyakorlati oktatási óra. 100 perc tervezett vezetésnél ez 10 perc! 10 percen túli késésnél, csak 50 perc vezetést engedélyez a hatóság! 
  • mulasztásait, hiányzásait pótolni.
  • a munkavédelmi előírásokat betartani.

 

  • Kizárás a tanfolyamról

 

  • Szeszesital, vagy más hasonlóan ható szer/gyógyszer,kábítószer stb./ hatása alatti állapotban a képzés bármely szakában tilos az oktatáson való részvétel, amely a tanfolyamról való azonnali kizárást eredményezi. Szintén azonnali kizárást jelent, ha valaki a tanfolyam rendjét fegyelmét súlyosan megszegi. A tanfolyamról kizárt tanulót nem illetik meg a tandíj visszatérítésére az addig elvégzett tanfolyam igazolásának joga, Vezetői engedélyt csak újabb tanfolyam elvégzése után szerezhet.

 

 

 

 

 

 

 

15

2024.I.negyedév

                          "AM"    "A1","A2","A"     "B"Kat.

-(ÁKÓ)                      -               -                -

-(VSM) Elmélet         -               -                -

-(VSM) Forgalom     -               -               -

-(KK) Elsősegély nélkül! Kresz tanfolyam, elsősegéllyel+12000ft.-tal növeli a végeredményt!

 „AM”:82500 Ft*,                         „ A1,A2”:108000 Ft*,    „A” 24 év, „A1” és ’A2” nélkül: 150500 Ft*

„A2”: 2éven belüli A1-gyel: 51000 Ft*,                                     „A2”: 2éven túli A1-gyel: 74000 Ft*

„A”: 2éven belüli A1-gyel: 68000 Ft*,                                         „A”: 2éven túli A1-gyel: 82500 Ft*

„A”: 2éven belüli A2-vel: 51000 Ft*,          „A”: 2éven túli A2-vel vagy „A” korlátozottal: 74000 Ft*

„A1 B-vel”:48500Ft*,

"B":665800 Ft,    

 Magyarázat:

    *=+motorkerékpár bérlés, 2000 Ft/óra

- Átlagos Képzési Óraszám (ÁKÓ):14-40 évesen sikeresen vizsgázók óráinak, a kötelező óraszámhoz viszonyított  értékének átlaga %-ban!

  • Vizsga Sikerességi Mutató (VSM): sikeres vizsga/ össz. vizsga eseménye %-ban!

     - Képzési Költség (KK):A sikeres forgalmi vizsgát tett tanulók által  befizetett minden képzési költség átlaga!

  • Amennyiben kevesebb, mint tíz a vizsgák száma (ÁKÓ, VSM esetében), akkor  „-” jel kerül feltüntetésre!


SIKERES FELKÉSZÜLÉST KÍVÁNUNK!                                             Dóczi Károly iskolavezető

Képgaléria: Vállalkozási feltételünk